Interesujący i profesjonalnie napisany tekst zwiększa ruch na stronie internetowej. Sprawia, że strona znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania. Im wyższy wynik w wyszukiwarce, tym więcej osób ma szansę odwiedzić stronę i poznać ofertę.

Przygotowanie dobrego tekstu na stronę internetową wymaga od piszącego kreatywności, poznania  branży na temat której pisze oraz wiedzy z zakresu pozycjonowania. Aby tekst spełnił swoją funkcję, czyli przyciągnął odwiedzających, którzy docelowo mają stać się klientami musi być pisany w uzgodnieniu ze zleceniodawcą. Dzięki jego fachowej wiedzy i doświadczeniu w branży możliwa jest odpowiednia analiza potrzeb klientów. Zleceniodawca może wskazać jakie pytania na temat oferty mogą zadawać potencjalni klienci i jakie zagadnienia mogą ich interesować. Dlatego pisząc tekst na stronę internetową zawsze bazuję na wiedzy i sugestiach pozyskanych od zleceniodawcy.

Dobry tekst powinien zawierać odpowiednio sformatowane słowa kluczowe i ich odmiany. Słowa kluczowe są zapytaniami wpisywanymi przez użytkowników w wyszukiwarkę. Są rodzajem drogowskazu, który ma kierować użytkownika na naszą stronę. Właściwie dobrane pozwalają dotrzeć do osób zainteresowanych konkretną ofertą i zagadnieniami. Aby tekst był bardziej atrakcyjny, można używać słów kluczowych oraz ich synonimów w różnych formach, a także rozdzielać wyrazy we frazach znakami interpunkcyjnymi. Dobierając słowa kluczowe należy skupić się na dwóch grupach odbiorców: na robotach wyszukiwarek i na odwiedzających stronę.

Jeżeli odbiorcy trafią na naszą stronę połowa sukcesu jest osiągnięta, druga połowa, to zainteresowanie ich treścią. Bardzo często treść na stronie internetowej jest czytana tylko ogólnikowo. Z tego powodu bardzo ważne jest stworzenie ciekawych, przeciągających wzrok nagłówków.

Tworząc nagłówki copywriter musi wziąć pod uwagę dwa elementy. Pierwszy, to zawarcie słów kluczowych, aby uzyskać lepszą pozycję w wyszukiwarkach. Drugi, to przydatność dla czytającego, dla którego nagłówki powinny stanowić krótki opis treści pod nimi zawartej. Nagłówki są stosowane dla wyróżnienia tematyki zawartej w treści podstrony. Dzięki nagłówkom odbiorcy mają dostęp do pogrupowanej struktury tekstu. Właściwie sformułowane nagłówki spowodują, że odwiedzający nie stracą zainteresowania dalszym czytaniem informacji zawartych na stronie.

Pisząc treści, które znajdą się na podstronach, należy przedstawić nie tylko ofertę, ale także jak najwięcej korzyści wynikających z zakupu produktu lub usługi. Dobry tekst powinien przyciągać uwagę odwiedzających, tłumaczyć trudne zagadnienia w prostych słowach, ale także zachęcić ich do zakupu. Dzięki treści zawartej na stronie internetowej klienci powinni uzyskać informacje potrzebne im do podjęcia decyzji o zakupie.

Opisane wyżej zagadnienia biorę pod uwagę przygotowując teksty dla moich klientów. Dzięki ciekawie i umiejętnie przygotowanej treści pomagam w wyczerpujący i atrakcyjny sposób przekazać odwiedzającym strony wartościowe informacje. Stworzone przeze mnie treści zwiększają widoczność biznesu w internecie i pomagają promować biznes w sieci.